چگونه بهترین آبرسان پوست خشک را انتخاب کنیم؟

اید بهترین کرم آبرسان پوست خشک را که مناسب و سازگار با پوستتان است را انتخاب کنید. در هنگام خرید باید سه پارامتر اصلی زیر را در نظر داشته باشید.

مراقب محرک ها باشید: مونا گوهرا استادیار بالینی پوست در دانشكده پزشکی ییل می گوید: الكل می تواند پوست شما را خشك كند. سولفات ها، رنگ ها و رایحه ها همچنین می توانند خشن و تحریک کننده باشند و باعث ایجاد دردسر بیشتری نسبت به منفعتشان شوند. به عنوان یک قاعده کلی در مورد آبرسان ها اگر بعد از استفاده از مرطوب کننده خود متوجه هرگونه قرمزی، خارش یا سایر واکنش های ناخوشایند شده اید، کالای ساده تری را انتخاب کنید.
از عناصر آبرسان استفاده کنید: تعداد زیادی از عناصر تشکیل دهنده در کرم ها و لوسیون ها وجود دارد که ضمن نرم کردن پوست، رطوبت زیادی به آن می دهند. ممکن است برای پیدا کردن مواردی که پوست شما به آنها بیشترین پاسخ را به آن ها می دهد نیاز به انجام آزمایش و خطا داشته باشید. برخی از این عناصر عبارتند از: اسید هیالورونیک، سرامیدها، اوره، روغن های گیاهی، آلوئه ورا، کره شی، گلیسیرین، اسکالن، سویا، جو دوسر کلوئیدی . ویتامین های گروه B.
پوستتان را بشناسید: اگر پوستتان خیلی خشک و حساس (یا با مشکل پوستی خاصی مواجه هستید) است، انتخاب کرم ها و لوسیون هایی که ریچ تر هستند احتمالا تاثیر بهتر و بیشتری برایتان خواهد داشت. افرادی که پوست چرب یا آکنه ای دارند نیز باید از فرمول های ملایم تر استفاده کنند.